Нещодавно у Черкасах завершився фестиваль паркових скульптур “Мистецтво з металу та бетону”.

Цього року композиції створювали вісім скульпторів з усієї України.

Деталь за деталлю створюють міфічного змія – це найбільша скульптура на цьогорічному фестивалі у парку “Сосновий Бір”, адже над нею працюють одразу троє скульпторів.

Змій – єдиний фантастичний герой на фестивалі скульптур. Решта – праобрази реальних прадавніх тварин. Тут і шорстистий носоріг, і мамонт, і мушля часів палеоліту. Над дев’ятьма скульптурами працюють вісім майстрів з усієї України. Автор “Змія” – Роман Турецький каже, що за основу взято істот, які колись жили у цих місцях.

Зі скульптур у парку створять цілий інформативний комплекс для дітлахів – така головна ідея фестивалю. У майбутньому експозицію об’єднають струмками та невеличкими басейнами.

“Цьогоріч вперше ми використаємо для створення фігур новий матеріал – фібробетон”, – розповідає директор КП “Дирекція парків” Володимир Стойко. Крім того, серед авторів лише молоді майстри. Прикметно, що фестиваль організований за кошти “Дирекції парків” та спонсорів.

Компанія Sika, також приймала участь у даному проекті як один зі спонсорів заходу, надаючи свою продукцію завдяки якій скульптури простоять не один рік в гарному стані.

Продукти Sika, які використовували для виготовлення цих скульптур:
-Sika fiber PPM – 12;
-Sika Latex;
-Sika 520 plast;
-Sika Mix Plus;