УЛЬТРАСУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ  SIKA В БУДІВНИЦТВІ ГОТТАРДСЬКОГО ТУНЕЛЮ (ШВЕЙЦАРІЯ), НАЙДОВШОГО ТА НАЙГЛИБШОГО ЗАЛІЗНИЧНОГО ТУНЕЛЮ У СВІТІ

1 червня відбулося офіційне відкриття найдовшого в світі залізничного тунелю. Компанія Sika зі своїми надсучасними технологіями та професійною будівельною компетентністю відіграла вирішальну роль в успішному завершенні будівництва одного з найважливіших європейських проектів в області нфраструктури.

Завдяки застосуванню довгострокових рішень Sika для гідроізоляції, вогнезахисту, покриття, виробництва бетону і торкрет бетону, були задоволені надзвичайно жорсткі вимоги до якості.

Готтардський тунель довжиною 57 кілометрів – це і новизна, і визначне досягнення в тунельному будівництві. Це найдовший залізничний тунель в світі і проходить через одну з найвищих альпійських вершин. Він проходить близько 2000 метрів нижче гірських вершин і, навіть в найвищій точці лише близько 550 метрів над рівнем моря. Щодня тунелем буде проходити 325 пасажирських і вантажних поїздів, при цьому тривалість кожної поїздки становитиме всього 20 хвилин, оскільки вони зможуть розвивати швидкість до 250 км на годину. Цей маршрут дозволить знизити інтенсивність автомобільного трафіку на поверхні землі через який забруднюється навколишнє середовище.

НАДІЙНІСТЬ І ДОВГОВІЧНІСТЬ, ЗБУДОВАНІ НА ІННОВАЦІЙНИХ РІШЕННЯХ  SIKA

Замовник задав надзвичайно тривалий термін служби, протягом якого бетон і гідроізоляційні системи не повинні вимагати жодного істотного технічного обслуговування. В ході ретельно розробленого процесу попередньої експертизи Sika повністю виконала всі суворі вимоги. Частково заново розроблені продукти пройшли суворі практичні випробування через офіційні тестові лабораторії до масового виробництва і застосування. Використовувався
висококласний торкретбетон для укріплення тунельної виїмки, який став основою під гідроізоляцію водонепроникними мембранами Sikaplan® і Sarnafil®. Бетонування відбувалося з додаванням домішок Sika, щоб досягти високого рівня точності, визначеної для геометрії поверхні тунелю.

«РЕКОРДСМЕН» ДЛЯ SIKA

Для Sika та для інших учасників проект «Готтардський тунель» кидає виклик у найвищому ступені.

З початку попередніх випробувань в 1992 року, співробітники компанії Sika працювали більш 210000 годин над цим унікальним проектом. Близько 20 000 тонн домішок для бетону були використані для робіт з бетонування. Використано  3,3 млн. м ² гідроізоляційних мембран Sikaplan®, приблизно розміром, як 330 футбольні стадіони. В цілому близько 40 тисяч тонн продукції Sika, що еквівалентно 1,700 вантажних вагонів, були доставлені до місця будівництва.